Karmy dla psów i kotów – uwagi ogólne

Chcąc zagwarantować możliwość zaspokojenia najróżniejszych potrzeb żywieniowych zwierząt domowych, opracowaliśmy ofertę obejmującą szeroki zakres wartościowych karm suchych i mokrych oraz przekąsek i suplementów diety.

Chociaż w naszej ofercie zdecydowaną większość stanowią karmy suche i mokre dla psów i kotów, nie zapominamy również o pokarmach dla innych małych zwierzątek domowych. Wychodząc z założenia, że zarówno psy jak i koty są przede wszystkim mięsożercami usiłujemy propagować karmy o dużej zawartości mięsa będącego źródłem dobrze przyswajalnego i łatwo strawnego białka. Jednocześnie zwracamy uwagę czy w karmie nie zostały wykorzystane produkty zwierzęce niewiadomego pochodzenia oraz czy są zachowane właściwe proporcje składników odżywczych.

Tworząc ofertę sprawdzamy również strukturę surowców uzupełniających. Korzystny wpływ gwarantuje wprowadzenie do składu surowcowego warzyw, owoców, ziół, będących naturalnym źródłem witamin, włókna pokarmowego i enzymów trawiennych.

Polecamy również produkty pozbawione składników mogących powodować uczulenia lub niestrawność. Obecność w karmach zbóż z zawartością glutenu, soji, sztucznych polepszaczy smaku i barwników może niekorzystnie wpływać na rozwój i zdrowie zwierzęcia.

Chętnie zalecamy karmy wzbogacone o korzystnie wpływające na funkcjonowanie organizmu prebiotyki MOS i FOS oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Karmy dla psów

Spośród dostępnych w naszym sklepie karm suchych szczególnie polecamy karmy bezzbożowe o wysokiej zawartości składników mięsnych : Eden, Canagan, Essential Foods, Acana, Orijen, Optimanova, Saba, Natural Trail, Empire, Nature, Fish4Dogs, Raw Paleo, Wiejska Zagroda, Wolfsblut. Również posiadamy w sprzedaży karmy hipoalergiczne monobiałkowe m.in z królika (Optimanova), koniny (Wolfsblut), jagnięciny (Nature, Natural Trail), kaczki (Acana, Natural Trail), wołowiny (Natural Trail, Saba), ryb (Eden, Essential Foods, Fish4Dogs) , szczególnie polecane w przypadku wprowadzania diety eliminacyjnej u psów z alergią lub nietolerancją pokarmową. Psom z tendencją do nadwagi proponujemy Fish4Dogs Superior Weight Control (tylko 7% tłuszczu). Cierpiącym na schorzenia stawów polecamy bogatą w glukozaminę i chondroitynę karmę Canagan Light/Senior. Na uwagę zasługują również nieekstrudowane, przygotowywane ręcznie wyłącznie ze składników naturalnych karmy Saba. Dysponujemy także karmami półwilgotnymi Eden. Sprzedajemy nawet karmy tworzone z owadów – Tomojo. Oprócz wymienionych posiadamy w ofercie karmy : Brit, Taste of the Wild, Royal Canin, Josera. Można nabyć u nas również karmy weterynaryjne.

Sprzedażą wysyłkową obejmujemy produkty Eden, Canagan, Essential Foods, Acana, Orijen, Optimanova, Saba, Natural Trail, Empire, Nature, Fish4Dogs, Raw Paleo, natomiast całość karm suchych z możliwością sprzedaży na wagę dostępna jest w naszym sklepie stacjonarnym. Ceny zakupu karm w całych workach w sklepie stacjonarnym są niższe niż w przypadku sprzedaży wysyłkowej. Dodatkowo na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie sprowadzić i zaoferować korzystną cenę karm Ambrosia, PetQM, Go Solutions i Celtic.

Z oferty karm mokrych polecamy charakteryzujące się bogatym składem produkty Isegrim . Poszukującym pokarmów o bardzo wysokiej zawartości składników mięsnych (70-100%)proponujemy konserwy Saba . Ponadto oferujemy szereg innych karm mokrych m.in. Dolina Noteci, Natural Trail, Nuevo, Animonda Gran Carno i Vom Feinsten. Brit, Rinti, Rafi.

Większość karm mokrych dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej.  Część karm w sklepie stacjonarnym sprzedawana jest w niższej cenie niż w sklepie online.

Karmy dla kotów

Z oferowanych przez nas karm suchych dla kotów szczególnie polecamy bogate w taurynę karmy bezzbożowe o zawartości mięsa w składzie powyżej 70% Jaguar, Canagan, Natural Trail, Wiejska Zagroda. Ponadto sprzedajemy karmy Royal Canin i Josera.

Sprzedażą wysyłkową obejmujemy produkty Jaguar, Canagan i Natural Trail, natomiast całość karm suchych z możliwością sprzedaży na wagę dostępna jest w naszym sklepie stacjonarnym. Ceny zakupu karm w całych workach w sklepie stacjonarnym są niższe niż w przypadku sprzedaży wysyłkowej.

Z szerokiej oferty karm mokrych zdecydowanie polecamy

  • pełnowartościowe, bardzo dobrze zbilansowane, bogate w taurynę i  biotynę karmy Gussto,
  • wysokobiałkowe, w pełni zbilansowane z dodatkiem owoców morza karmy Canagan Cats i Moolight Dinner,
  • wysokobiałkową z dużą zawartością tauryny uzupełniającą karmę z indyka Saba.

Ponadto nasza oferta obejmuje m.in. karmy Dolina Noteci, Animonda Vom Feinsten i Carny, Natural Trail, Gourmet, Miamor, Super Benek, My Love.

Posiadamy również karmy weterynaryjne Gussto : Gastro Intestinal, Urinary i Renal.

Większość karm mokrych dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej.  W sklepie stacjonarnym oferujemy całość. Część karm w sklepie stacjonarnym sprzedawana jest w niższej cenie niż w sklepie online.

Gryzaki naturalne dla psów

Poza karmami, w naszym sklepie z artykułami zoologicznymi można nabyć także szereg przekąsek i gryzaków dla psów. Niezwykle pożyteczną rolę spełniają naturalne gryzaki w postaci wysuszonych uszu, łapek i innych anatomicznych elementów wieprzowych, wołowych, jagnięcych, króliczych, drobiowych i z dziczyzny.

Oprócz posiadanych wartości odżywczych, mogą zapobiegać tworzeniu się nazębnej płytki bakteryjnej i korzystnie wpływać na procesy trawienne. Naturalne gryzaki nie zawierają sztucznych substancji konserwujących.

Oferta sklepu stacjonarnego obejmuje całość gryzaków. Częściowo są dostępne w sklepie online.