KARMY DLA PSÓW

Wielu producentów karm ze względów ekonomicznych stosuje tanie składniki , posiadające minimalne wartości odżywcze. Do karm dodawane są:

–  zboża, które względu na zawartość glutenu mogą uczulać psy,
–   soja w której obecność fitoestrogenów  może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania układu rozrodczego, zwłaszcza u zwierząt rosnących lub po sterylizacji,
–   sztuczne barwniki i konserwanty  mogące powodować alergię i niestrawność

 Dlatego staramy się popularyzować karmy najbardziej wartościowe, posiadające w składzie:

–  wysoką zawartość mięsa. Pies jest stworzeniem głównie mięsożernym więc powinien otrzymywać karmę w składzie której jest znaczna obecność mięsa. Należy też zwrócić uwagę czy karma jest wytworzona z mięsa świeżego czy z mączek mięsnych.
– warzywa , owoce, zioła,  będące naturalnym źródłem witamin, włókna pokarmowego, przeciwutleniaczy i enzymów trawiennych.
– nienasycone kwasy tłuszczowe z rodzin n-3(potocznie omega-3) i n-6(omega-6) dodatnio wpływające na rozwój psa a których niedobór może powodować problemy dermatologiczne, zwiększenie reakcji na alergeny,
– prebiotyki MOS i FOS wpływające na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego (ograniczają rozwój niepożądanych bakterii, zapobiegają infekcjom przewodu pokarmowego) a także wspomagają mechanizm odpornościowy organizmu.
– glukozaminę i chondroitynę korzystnie wpływające na rozwój rosnących kości i stawów i przede wszystkim regenerujące uszkodzenia chrząstki stawowej.

Karmy suche

W naszej ofercie można znaleźć wiele karm spełniających powyższe kryteria. Szczególnie polecamy karmy bezzbożowe o zawartości składników mięsnych powyżej 60% : Canagan, Eden, Essential Foods, Nature, Saba,  Optimanova, Wiejska Zagroda. Na uwagę zasługują również nieekstrudowane, przygotowywane ręcznie wyłącznie ze składników naturalnych karmy Saba. Dysponujemy także karmami półwilgotnymi Eden. Również posiadamy w sprzedaży karmy monobiałkowe m.in z królika, koniny, kaczki, wołowiny, ryb, szczególnie polecane w przypadku diety eliminacyjnej u psów z nietolerancjami pokarmowymi. Oprócz wymienionych posiadamy w ofercie karmy : Brit, Taste of the Wild, Acana, Wolfsblut, Royal Canin , Josera. Można nabyć u nas również karmy weterynaryjne.

Sprzedażą wysyłkową obejmujemy produkty Canagan, Eden, Essential Foods, Nature, Saba,  Optimanova, Wiejska Zagroda, natomiast całość karm suchych z możliwością sprzedaży na wagę dostępna jest w naszym sklepie stacjonarnym. Ceny zakupu karm w całych workach w sklepie stacjonarnym są niższe niż w przypadku sprzedaży wysyłkowej. Dodatkowo na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie sprowadzić i zaoferować korzystną cenę na karmy Alpha Spirit i Fish4Dogs.

Oferta sklep online 

Oferta sklep stacjonarny

Karmy mokre

Chcącym zapewnić psu posiłek o bardzo bogatym składzie polecamy kamy mokre 400g Canagan.   Natomiast karmy 850g Saba to bardzo wysoka zawartość mięsa (70-100%). Ponadto oferujemy szereg innych karm mokrych m.in. Dolina Noteci, Animonda Gran Carno i Vom Feinsten, Brit, Rinti, Rafi. Jesteśmy w stanie zaproponować szereg karm monobiałkowych.

Większość karm mokrych dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej.  W sklepie stacjonarnym oferujemy całość.  Część karm w sklepie stacjonarnym sprzedawana jest w niższej cenie niż w sklepie online.

KARMY DLA KOTÓW

Kot jest zwierzęciem wybitnie mięsożernym. Ma odmienny metabolizm niż w przypadku innych zwierząt, w tym psów. Cechą wyróżniającą jest przede wszystkim zwiększone zapotrzebowanie na białko zwierzęce, w tym na wszystkie aminokwasy. Bardzo ważnym aminokwasem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu kotów, jest tauryna. Jest ona niezbędna do życia, jej niedobór wywołuje m. in. poważne schorzenie serca (kardiomiopatię), zwyrodnienia siatkówki, ale także problemy z trawieniem.  Wpływa ona także na zdolności rozrodcze kotki, przebieg ciąży, rozwój płodów oraz narodzonych kociąt (w przypadku niedoboru tauryny są słabe, mniejsze, wolniej rosną). 

Spośród dostępnych u nas karm najchętniej proponujemy produkty:

– o dużej zawartości mięsa bez produktów ubocznych z uboju i utylizacji zwierząt,
– bez zbóż i wszelkich ich pochodnych produktów, innych produktów roślinnych zawierających duże ilości skrobi,
– bogate  w minerały, witaminy oraz posiadające jak największą zawartość tauryny,
– posiadające w składzie olej z ryb (najlepiej z łososia) jako źródło kwasów omega-3,
– bez konserwantów chemicznych, przeciwutleniaczy chemicznych, barwników, aromatów,

Karmy suche

Z oferowanych przez nas produktów szczególnie polecamy bogate w taurynę karmy bezzbożowe o zawartości mięsa w składzie powyżej 70% Jaguar, Canagan, Wiejska Zagroda. Ponadto sprzedajemy karmy Royal Canin i Josera.

Sprzedażą wysyłkową obejmujemy produkty Jaguar, Canagan i Wiejska Zagroda, natomiast całość karm suchych z możliwością sprzedaży na wagę dostępna jest w naszym sklepie stacjonarnym. Ceny zakupu karm w całych workach w sklepie stacjonarnym są niższe niż w przypadku sprzedaży wysyłkowej.

Oferta sklep online 

Oferta sklep stacjonarny 

Karmy mokre

Z  szerokiej oferty karm mokrych zdecydowanie polecamy:

– pełnowartościowe, kompletne ,bardzo dobrze zbilansowane bogate w taurynę i  biotynę karmy Gussto ( 85g, 200g, 400g);
– wysokobiałkowe, w pełni zbilansowane z dodatkiem owoców morza karmy Canagan Cats i Moolight Dinner  (puszki 85g)
– wysokobiałkową z dużą zawartością tauryny uzupełniającą karmę z indyka Saba 300g.

Ponadto nasza oferta obejmuje karmy AnimondaVom Feinsten i Carny, Dolina Noteci Natural Taste, Gourmet, Miamor, Super Benek, Sheba i Felix 

Posiadamy również karmy weterynaryjne Gussto 200g Gastro Intestinal, Urinary i Renal.

Większość karm mokrych dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej.  W sklepie stacjonarnym oferujemy całość.  Część karm w sklepie stacjonarnym sprzedawana jest w niższej cenie niż w sklepie online.

Gryzaki naturalne dla psów

Suszone naturalne gryzaki stanowią idealne uzupełnienie codziennej diety.

Gryzaki naturalne dla psów stymulują prawidłowe ukrwienie dziąseł oraz zapobiegają tworzeniu się płytki bakteryjnej. Wspomagają naturalne procesy trawienia w organizmie psa, wpływają na poprawę apetytu, chronią przed dysbakteriozą. Oferowane gryzaki naturalne dla psów nie zawierają żadnych sztucznych substancji konserwujących, ani dodatków aromatyzujących. Poddane specjalnemu procesowi suszenia zachowują wszystkie wartości odżywcze. W organizmie psa wspomagają naturalne procesy trawienia, wpływają na poprawę apetytu, chronią przed dysbakteriozą.

Oferta sklepu stacjonarnego obejmuje całość gryzaków. Część jest dostępna w sklepie online. Ceny sprzedaży w sklepie stacjonarnym mogą być niższe niż w  sprzedaży internetowej.

Oferta gryzaków:

  • Drób
  • Dziczyzna
  • Wieprzowina
  • Wołowina
  • Inne