Karmy dla psów i kotów – uwagi ogólne

Chcąc zagwarantować możliwość zaspokojenia najróżniejszych potrzeb żywieniowych zwierząt domowych, opracowaliśmy ofertę obejmującą szeroki zakres wartościowych karm suchych i mokrych oraz przekąsek i suplementów diety.

Chociaż zdecydowaną większość stanowią karmy suche i mokre dla psów i kotów, nie zapominamy również o pokarmach dla innych małych zwierzątek domowych. Wychodząc z założenia, że zarówno psy jak i koty są przede wszystkim mięsożercami usiłujemy propagować karmy o dużej zawartości mięsa będącego źródłem dobrze przyswajalnego i łatwo strawnego białka. Jednocześnie zwracamy uwagę czy w karmie nie zostały wykorzystane produkty zwierzęce niewiadomego pochodzenia oraz czy są zachowane właściwe proporcje składników odżywczych.

Tworząc ofertę sprawdzamy również strukturę surowców uzupełniających. Korzystny wpływ gwarantuje wprowadzenie do składu surowcowego warzyw, owoców, ziół, będących naturalnym źródłem witamin, włókna pokarmowego i enzymów trawiennych.

Polecamy również produkty pozbawione składników mogących powodować uczulenia lub niestrawność. Obecność w karmach zbóż z zawartością glutenu, soji, sztucznych polepszaczy smaku i barwników może niekorzystnie wpływać na rozwój i zdrowie zwierzęcia.

Chętnie zalecamy karmy wzbogacone o korzystnie wpływające na funkcjonowanie organizmu prebiotyki MOS i FOS oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Karmy dla psów

Spośród oferowanych przez nas karm suchych szczególnie polecamy karmy bezzbożowe : Artena, Eden, Canagan, Essential Foods, Acana, Orijen, Optimanova, Saba, Nature, Fish4Dogs, Raw Paleo, Wiejska Zagroda, Wolfsblut, Nature’s Protection. Posiadamy w sprzedaży karmy hipoalergiczne monobiałkowe m.in z królika (Optimanova), koniny (Wolfsblut), jagnięciny (Artena, Canagan, Nature, Acana), kaczki (Artena, Acana), wołowiny (Artena, Raw Paleo, Saba), ryb (Artena, Eden, Essential Foods, Fish4Dogs, Nature’s Protection,) , szczególnie polecane w przypadku wprowadzania diety eliminacyjnej u psów z alergią lub nietolerancją pokarmową.  Psom z tendencją do nadwagi proponujemy: karmę rybną Fish4Dogs Superior Senior Complete (tylko 7% tłuszczu), Artena z indyka (9% tłuszczu), Artena z pstrąga i łososia (8% tłuszczu) lub karmę Wolfsblut z kangura (9,5% tłuszczu). Cierpiącym na schorzenia stawów polecamy bogatą w glukozaminę i chondroitynę karmę Canagan Light/Senior. Na uwagę zasługują również nieekstrudowane, przygotowywane ręcznie wyłącznie ze składników naturalnych karmy Saba. Dysponujemy także karmami półwilgotnymi Eden. Oprócz wymienionych posiadamy w ofercie karmy Brit, Royal Canin, Pan Mięsko, Top i Josera. Można nabyć u nas również karmy weterynaryjne.

Większość sprzedawanych przez nas karm suchych dostępna jest również w sprzedaży wysyłkowej . Ceny zakupu karm w całych workach w sklepie stacjonarnym są niższe niż w sklepie online.

Z oferty karm mokrych polecamy charakteryzujące się bogatym składem produkty Isegrim . Poszukującym pokarmów o bardzo wysokiej zawartości składników mięsnych (70-100%)proponujemy konserwy Saba . Ponadto oferujemy szereg innych karm mokrych m.in. Dolina Noteci, Nuevo, Raw Paleo, Wiejska Zagroda, Disugual, Animonda Gran Carno i Vom Feinsten, Brit, Bult, Pan Mięsko, Rafi.

Większość karm mokrych dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej.  Część karm w sklepie stacjonarnym sprzedawana jest w niższej cenie niż w sklepie online.

Karmy dla kotów

Z oferowanych przez nas karm suchych dla kotów szczególnie polecamy bogate w taurynę karmy bezzbożowe o zawartości mięsa w składzie powyżej 70%  Artena, Canagan, Essential Foods, Optimanova. Ponadto sprzedajemy karmy Royal Canin, Pan Mięsko, Top i Josera.

Sprzedażą wysyłkową obejmujemy produkty Canagan, Essential Foods, Optimanova i Natural Trail, natomiast całość karm suchych z możliwością sprzedaży na wagę dostępna jest w naszym sklepie stacjonarnym. Ceny zakupu karm w całych workach w sklepie stacjonarnym są niższe niż w przypadku sprzedaży wysyłkowej.

Z szerokiej oferty karm mokrych zdecydowanie polecamy

  • pełnowartościowe, bardzo dobrze zbilansowane, bogate w taurynę i  biotynę karmy Gussto,
  • wysokobiałkowe, w pełni zbilansowane z dodatkiem owoców morza karmy Canagan Cats i Moonlight Dinner,
  • wysokobiałkową z dużą zawartością tauryny uzupełniającą karmę z indyka Saba.

Ponadto nasza oferta obejmuje m.in. karmy Dolina Noteci, Animonda Vom Feinsten i Carny, Disugual, Wiejska Zagroda, Gourmet, Miamor, Rafi, Super Benek, My Love.

Posiadamy również karmy weterynaryjne Gussto : Gastro Intestinal, Urinary i Renal.

Większość karm mokrych dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej.  Część karm w sklepie stacjonarnym sprzedawana jest w niższej cenie niż w sklepie online.

Gryzaki naturalne dla psów

kosz wiklinowy z gryzakami dla psówPoza karmami, w naszym sklepie z artykułami zoologicznymi można nabyć także szereg przekąsek i gryzaków dla psów. Niezwykle pożyteczną rolę spełniają naturalne gryzaki w postaci wysuszonych uszu, łapek i innych anatomicznych elementów wieprzowych, wołowych, jagnięcych, króliczych, drobiowych i z dziczyzny.

Oprócz posiadanych wartości odżywczych, mogą zapobiegać tworzeniu się nazębnej płytki bakteryjnej i korzystnie wpływać na procesy trawienne. Naturalne gryzaki nie zawierają sztucznych substancji konserwujących.

Oferta sklepu stacjonarnego obejmuje całość gryzaków. Częściowo są dostępne w sklepie online.